7 czerwca- Międzynarodowy Dzień Seksu!

Czy wiesz, że 7 czerwca to Międzynarodowy Dzień Seksu?

Z życia seksualnego zadowolonych jest zaledwie 42 proc. Polaków –

wynika z raportu „Seksualność Polaków 2017”

Zmęczenie, stres, przepracowanie, życie w biegu nie sprzyja dbaniu o relacje intymne. Informacje te wydają się oczywiste i nie są niczym nowym. Ale taki styl życia zbiera właśnie swoje żniwo, bo od 1997r o około 10% zmalała liczba aktywnych seksualnie Polaków w wieku między 18-49.

Grupa seksualnych abstynentów stanowi aż 24%, czyli blisko, co 4 Polak w tym przedziale wiekowym nie uprawiał seksu w ostatnim roku wcale.
Brak dbałości o tę sferę życia może mieć poważne konsekwencje w postaci rozpadu związków i rodzin.

Na szczęście, coraz więcej osób decyduje się na podjęcie profesjonalnej terapii psychologicznej u seksuologów lub terapii łączonej prowadzonej równolegle przez lekarza i psychologa-seksuologa.

Terapia pomaga ustalić przyczyny kryzysu i nakreślić drogę wyjścia z sytuacji. Z naszego doświadczenia wynika, że pomocy szukają w równym stopniu kobiety, jak i mężczyźni, zarówno osoby heteroseksualne, jak i homoseksualne. Single, osoby, będące w związkach i pary. Nie ma tu żadnej reguły.

Wiodącym i obserwowanym przez nas w Centrum Medycznym Multiclinic trendem jest wzrost ilości osób, które pytają o konsultacje seksuologiczne.

Więcej informacji znajdziesz tutaj.