Laserowe usuwanie rozstępów

Rozstępy spędzają ci sen z powiek? Sprawiają, że odczuwasz dyskomfort przed pójściem na plażę czy basen? Nieswojo czujesz się nawet podczas wizyty u lekarza, a z powodu wstydu nie czerpiesz radości z seksu? Aby lepiej poczuć się w swojej skórze, z pewnością poszukujesz nowoczesnych i skutecznych metod walki z rozstępami na Twoich udach, piersiach, pośladkach czy brzuchu. Niestety, domowe sposoby czy nawet najdroższe kosmetyki są bezradne, szczególnie w walce ze starszymi zmianami. To nie oznacza jednak, że rozstępy muszą pogarszać Twoje samopoczucie. Medycyna estetyczna znalazła rozwiązanie – laserowe usuwanie rozstępów, które z dużym powodzeniem wykonujemy w Multiclinic.

Rozstępy – problem cywilizacyjny. Jakie są przyczyny ich powstawania?

Jak pokazują statystyki w zależności od wieku, rasy i płci rozstępy to problem, z którym boryka się mniej więcej 40-90 proc. populacji. Aż u 70 proc. kobiet pierwsze rozstępy pojawiają się już w okresie dojrzewania. U 40 proc. chłopców w czasie dorastania. Typowym zjawiskiem jest także ich występowanie w czasie ciąży, choć jak mówią dane, częściej dotyczą młodszych matek.
Rozstępy z wyglądu przypominają zwykłe blizny – podłużne, wąskie i lekko wklęsłe. Początkowo mają purpurowy lub siny odcień, a z biegiem lat przyjmują barwę perłową. Wciąż jednak pozostają bardzo widoczne i nieestetyczne. Bezpośrednią przyczyną ich powstawania jest długotrwałe rozciąganie skóry, wskutek czego rozpadają się włókna kolagenowe i elastynowe. Dlatego właśnie są przypadłością kobiet w ciąży, nastolatków przybierających na wadze w okresie dojrzewania, ale także chociażby kulturystów, co w ich przypadku wynika z szybkiego przyrostu masy mięśniowej.
Rozstępy najczęściej pojawiają się na udach, pośladkach, brzuchu, piersiach czy plecach, ale, co może wydawać się zaskakujące, także na łydkach czy ramionach.
Informacje te, choć wiele wyjaśniają, pozwalają zrozumieć proces powstawania zmian, ich przyczyny, nie rozwiązują problemu. Może to zrobić laserowe usuwanie rozstępów.

Laserowe usuwanie rozstępów skuteczną odpowiedzią na Twoje potrzeby

W środowisku lekarzy związanych z medycyną estetyczną panuje przekonanie, że laserowe usuwanie rozstępów to jedna z najskuteczniejszych obecnie metod walki z tego rodzaju zmianami na skórze. Czy dla każdego? Jeśli planujesz pozbyć się nieestetycznych rozstępów, zapraszamy na konsultację do Multiclinic. Doświadczony lekarz specjalista w zakresie laserowego usuwania rozstępów chętnie pozna Twoje potrzeby i oczekiwania, a przede wszystkim oceni stan skóry. Sprawdzi, na ile zaawansowany jest proces powstawania rozstępów, a także jak dawno temu się pojawiły (pamiętajmy, że zabiegi na rozstępy są najskuteczniejsze w pierwszej fazie ich rozwoju, kiedy jeszcze mają kolor purpurowy lub siny). Poinformuje cię, jak należy przygotować się do usuwania rozstępów laserem. Wstępnie oceni, jak duża liczba zabiegów będzie niezbędna do osiągnięcia pożądanych efektów (zwykle już po 3-5 procedurach rozstępy znikają bezpowrotnie). Poznasz także szczegóły przebiegu laserowego usuwania rozstępów.

Laserowe usuwanie rozstępów – jak to działa?

Zabieg usuwania rozstępów metodą laserową sprawia, że w uszkodzonych tkankach następuje odbudowa kolagenu. Na precyzyjnie wyznaczone miejsca kierowana jest bardzo głęboko docierająca wiązka światła lasera, co stanowi o skuteczności tej metody. Aby zachować Twój komfort, w trakcie laserowego usuwania rozstępów, stosujemy znieczulenie kremem znieczulającym, skóra może być chłodzona strumieniem zimnego powietrza lub chłodzącym żelem. To minimalizuje dolegliwości bólowe.
Stawiając na nowoczesną medycynę, inwestujemy w najnowocześniejszy sprzęt. Do zabiegu laserowego usuwania rozstępów wykorzystywany jest wysokiej klasy, włoski laser CO2 o mocy 60 W, renomowanej firmy DEKA. Jak pokazuje nasze doświadczenie, zabiegi z wykorzystaniem tego urządzenia uważane są za minimalnie inwazyjne, dzięki czemu możemy skrócić okres rekonwalescencji, a także zmniejszyć ryzyko wystąpienia objawów pozabiegowych, które mogą wystąpić. Najczęstsze z nich to podrażnienie skóry, rumień czy podwyższona temperatura, które ustępują w ciągu kilku dni.

Laserowe usuwanie rozstępów to zabieg dla wszystkich tych, którzy chcą na nowo cieszyć się pięknym wyglądem swojej skóry, mają dość kompleksów, które odbierają im pewność siebie. W Multiclinic dążymy do zapewnienia Ci jak największego komfortu i poczucia bezpieczeństwa. Działamy zgodnie z naszym motto: Więcej dla zdrowia, zatrudniając wykwalifikowanych lekarzy specjalistów, inwestując w sprzęt cenionych producentów, dbając o Twoje dobre samopoczucie i jak najlepsze efekty swojej pracy.

 

 

źródło: http://www.medicalnewstoday.com/articles/283651.php

Potrzebujesz więcej informacji zadzwoń:

42 30 70 474