Laserowe usuwanie rozstępów

Wskazania do zabiegu

 • rozstępy na brzuchu,
 • rozstępy na biodrach,
 • rozstępy na udach,
 • rozstępy na piersiach,
 • rozstępu na ramionach.

Opis zabiegu laserowego usuwania rozstępów

Korekcja rozstępów laserem to jedna z najskuteczniejszych metod usuwania nieestetycznych zmian na skórze. Może być stosowana bez względu na wiek i wielkość. Rozstępy to nic innego jak podłużne blizny spowodowane rozciągnięciem skóry, np. w wyniku ciąży, tycia, rozbudowy tkanki mięśniowej. Laserowe usuwanie rozstępów sprawdza się zarówno w przypadku zmian występujących na różnych partiach ciała, tj. rozstępy na brzuchu, rozstępy na biodrach, rozstępy na piersiach, rozstępy na udach czy ramionach. Najlepsze efektu uzyskuje się w przypadku blizn zagojonych, ale świeżych, które jeszcze są w fazie przebudowy. Można taką bliznę rozpoznać po różowym kolorze. Starsze zmiany bledną i przyjmują perłowo biały kolor.

Działanie lasera powoduje przebudowę blizny. Po zakończonym procesie gojenia blizna wyraźnie mięknie i blednie. Dodatkowo laserowe usuwanie blizn stymuluje rozwój kolagenu, zwiększając napięcie skóry i sprawiając, że jest ona wyraźnie odmłodzona. Warto wiedzieć, że skuteczne usuwanie rozstępów może wymagać kilkakrotnego powtórzenia zabiegu w odstępach około 4-6 tygodni. Ilość powtórzeń jest sprawą bardzo indywidualną. Zależy od oczekiwań pacjenta, wielkości i wieku blizny, kondycji skóry.

Przebieg zabiegu laserowego usuwania rozstepów

Zabieg usuwania rozstępów laserem w Multiclinic przeprowadzany jest wysokiej klasy, nowoczesnym włoskim laserem CO2 SmartXide o mocy 60 W. Głowica lasera emituje światło, tworząc w obrębie blizny mikrouszkodzenia, co wywołuje przebudowę blizny, jej spłaszczenie i inicjuje proces regeneracji skóry.

Podczas zabiegu stosuje się znieczulenie miejscowe kremem EMLA lub chłodzenie zimnem miejsca zabiegu.

Długość zabiegu uzależniona jest od rodzaju i wielkość zmiany. Zazwyczaj trwa on 15-30 minut.

Po zabiegu pacjentom zaleca się stosowanie maści łagodzących tj. Bepanthen lub specjalistyczne maści po zabiegowe typu post-procedure.

Jak należy się przygotować do usuwania blizn laserem frakcyjnym?

Przed laserową korekcją rozstepów niezbędna jest konsultacja z lekarzem dermatologiem, który oceni ogólny stan zdrowia pacjenta, a także poinformuje o przebiegu i możliwych rezultatach zabiegu.

Aby przygotować się do zabiegu należy:

 • zrezygnować z opalania na 4 tygodnie przed zabiegiem,
 • zaniechać stosowania peelingów i zabiegów złuszczających na 7 dni przed zabiegiem,
 • odstawić leki na bazie antykoagulantów i sterydów oraz fotouczulające.

W dniu zabiegu wykluczone jest spożywanie alkoholu i innych substancji psychoaktywnych.

Czy laserowe usuwanie rozstępów jest bezpieczne?

Korekcja rozstępów laserem wykonywana jest przez lekarza dermatologa, doświadczonego w zakresie zabiegów laseroterapii, wysokiej klasy, nowoczesnym laserem. To gwarantuje, że zabieg jest w pełni bezpieczny i nie zagraża zdrowiu.

Czy korekcja rozstępów laserem frakcyjnym jest bolesna?

Zabieg jest bezbolesny, ale odczuwalne w trakcie są jego efekty tj. ciepło. Pacjent może odczuwać lekkie pieczenie, a po zabiegu występują rumień, podwyższona ciepłota ciała, pieczenie. Efekt zabiegu można porównać do lekkiego oparzenia słonecznego.

Kiedy będą widoczne efekty niwelowania rozstępów?

Zauważalne zmiany będzie można zaobserwować już po 3-4 tygodniach. Należy jednak pamiętać, że proces zmniejszania blizn nie prowadzi do całkowitego usunięcia blizny. Wymaga zazwyczaj kilku zabiegów przeprowadzonych w odstępach około 1 miesiąca, powtarzanych do czasu osiągnięcia zadowalającego efektu.

Czy zabieg trzeba będzie powtarzać?

O intensywności leczenia decyduje lekarz wykonujący zabieg. Jest ono dostosowane do indywidualnych potrzeb pacjenta, a zwłaszcza jego oczekiwań estetycznych.

Zalecenia po zabiegu

Przez kilka dni po zabiegu nie powinno się używać kosmetyków na bazie alkoholu, stosować peelingów ani wykonywać żadnych innych zabiegów podrażniających. Należy unikać gorących kąpieli, sauny oraz intensywnego wysiłku fizycznego. Przez miesiąc po zabiegu nie jest wskazane opalanie się. Należy używać kremów z filtrem minimum 50 SPF.

Przeciwwskazania

 • ciąża i karmienie piersią,
 • nowotwory,
 • mocna opalenizna,
 • aktywne infekcje wirusowe i bakteryjne skóry,
 • atopowe zapalenie skóry,
 • otwarte rany i znaczne podrażnienia na skórze.

Działania niepożądane

 • rumień i obrzęk, które znikają w ciągu kilku dni,
 • świąd bezpośrednio po zabiegu szczególnie w okolicach nosa i policzków.

 

Potrzebujesz więcej informacji zadzwoń:

42 30 70 474