Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych

Wskazania do zabiegu

 • blizny potrądzikowe,
 • blizny po przebytych chorobach skóry np. ospa, odra,
 • nierówności skóry, ubytki, „dołki w skórze”

Opis zabiegu laserowego usuwania blizn potrądzikowych

Laserowe usuwanie blizn po trądziku to jedna z najskuteczniejszych metod usuwania tych zmian na skórze. Może być stosowana bez względu na wiek i wielkość. Ślady po trądziku, ospie to nic innego jak blizny spowodowane wypryskami skórnymi oraz procesem ich gojenia i bliznowacenia. Najczęściej występują na policzkach i czole. Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych sprawdza się zarówno w przypadku zmian występujących na twarzy, ale też innych partiach ciała, tj. plecy, ramiona, szyja. Najlepsze efektu uzyskuje się w przypadku blizn zagojonych, ale świeżych, które jeszcze są w fazie przebudowy. Starsze blizny również usuwa się laserowo, lecz czas kuracji może być dłuższy i konieczna będzie większa liczba zabiegów.
Działanie lasera powoduje przebudowę blizny. Po zakończonym procesie gojenia blizna wyraźnie mięknie i blednie. Powierzchnia skóry ulega wyrównaniu, spłaszczane są „dołki”, „dziury” powstałe w wyniku choroby. Dodatkowo działanie lasera stymuluje rozwój kolagenu, zwiększając napięcie skóry i sprawiając, że jest ona wyraźnie odmłodzona. Warto wiedzieć, że skuteczna redukcja blizn potrądzikowych może wymagać kilkakrotnego powtórzenia zabiegu w odstępach około 4-6 tygodni. Ilość powtórzeń jest sprawą bardzo indywidualną. Zależy od oczekiwań pacjenta, wielkości i wieku zmian potrądzikowych, kondycji skóry.

Przebieg zabiegu

Zabieg redukcja blizn po trądziku laserem w Multiclinic przeprowadzany jest wysokiej klasy, nowoczesnym włoskim laserem CO2 SmartXide o mocy 60 W. Głowica lasera emituje światło, tworząc w obrębie blizny mikrouszkodzenia, co wywołuje przebudowę blizny, jej spłaszczenie i inicjuje proces regeneracji skóry.

Podczas zabiegu stosuje się znieczulenie miejscowe kremem znieczulającym na kilkadziesiąt minut przed zabiegiem lub chłodzenie zimnem miejsca zabiegu.

Długość zabiegu uzależniona jest od rodzaju i wielkość zmiany. Zazwyczaj trwa on 30-40 minut.
Po zabiegu pacjentom zaleca się stosowanie maści łagodzących tj. Bepanthen lub specjalistyczne maści po zabiegowe typu post-procedure.

Jak należy się przygotować do usuwania blizn po trądziku laserem frakcyjnym?

Przed zabiegiem usuwania blizn potrądzikowych laserem niezbędna jest konsultacja z lekarzem dermatologiem, który oceni ogólny stan zdrowia pacjenta, a także poinformuje o przebiegu i możliwych rezultatach zabiegu.

Aby przygotować się do zabiegu należy:

 • zrezygnować z opalania na 4 tygodnie przed zabiegiem,
 • zaniechać stosowania peelingów i zabiegów złuszczających na 7 dni przed zabiegiem,
 • odstawić leki na bazie antykoagulantów i sterydów oraz fotouczulające.
 • W dniu zabiegu wykluczone jest spożywanie alkoholu i innych substancji psychoaktywnych.

Czy laserowe usuwanie blizn po trądziku laserem jest bezpieczne?

Korekcja blizn laserem wykonywana jest przez lekarza dermatologa, doświadczonego w zakresie zabiegów laseroterapii, wysokiej klasy, nowoczesnym, włoskim laserem. To gwarantuje, że zabieg jest w pełni bezpieczny i nie zagraża zdrowiu.

Czy usuwanie blizn potrądzikowych laserem frakcyjnym jest bolesna?

Zabieg jest bezbolesny, ale odczuwalne w trakcie są jego efekty tj. ciepło. Pacjent może odczuwać lekkie pieczenie, a po zabiegu występują rumień, podwyższona ciepłota ciała, pieczenie. Efekt zabiegu można porównać do lekkiego oparzenia słonecznego.

Kiedy będą widoczne efekty niwelowania blizn potrądzikowych laserem?

Zauważalne zmiany będzie można zaobserwować już po 3-4 tygodniach. Należy jednak pamiętać, że proces zmniejszania blizn nie prowadzi do całkowitego usunięcia blizny. Wymaga zazwyczaj kilku zabiegów przeprowadzonych w odstępach około 1 miesiąca, powtarzanych do czasu osiągnięcia zadowalającego efektu.

Czy zabieg trzeba będzie powtarzać?

O intensywności leczenia decyduje lekarz wykonujący zabieg. Jest ono dostosowane do indywidualnych potrzeb pacjenta, a zwłaszcza jego oczekiwań estetycznych.

Zalecenia po zabiegu?

Przez kilka dni po zabiegu nie powinno się używać kosmetyków na bazie alkoholu, stosować peelingów ani wykonywać żadnych innych zabiegów podrażniających. Należy unikać gorących kąpieli, sauny oraz intensywnego wysiłku fizycznego. Przez około 3 dni po zabiegu widoczne będą jego efekty w postaci mocnego zaczerwienienia skóry. Nie należy w tym czasie planować aktywności wymagających perfekcyjnego wyglądu. W następnych dniach skóra będzie łuszczyła się.
Przez miesiąc po zabiegu nie jest wskazane opalanie się. Należy używać kremów z filtrem minimum 50 SPF.

Przeciwwskazania do zabiegu laserowego usuwania blizn potrądzikowych

 • ciąża i karmienie piersią,
 • nowotwory,
 • mocna opalenizna,
 • aktywne infekcje wirusowe i bakteryjne skóry,
 • atopowe zapalenie skóry,
 • otwarte rany i znaczne podrażnienia na skórze.

Działania niepożądane

 • rumień i obrzęk, które znikają w ciągu kilku dni,
 • świąd bezpośrednio po zabiegu szczególnie w okolicach nosa i policzków
 • nadwrażliwość skóry w okolicach zabiegu
 • uczucie gorąca w miejscu działania lasera podobne do oparzenia słonecznego.

 

Potrzebujesz więcej informacji zadzwoń:

42 30 70 474