Usuwanie przebarwień i zmian pigmentacyjnych skóry

Przebarwienia tzw. plamy starcze występują u około 90% populacji. Pojawiają się najczęściej na twarzy, dekolcie oraz na dłoniach.

Laser Harmony Dye-VL Pro likwiduje zmiany pigmentacyjne skóry poprzez emitowanie wiązki światła, która działa termicznie na komórki zawierające barwnik.

Wskazania do zabiegu z użyciem lasera Harmony Dye-VL Pro:

Plamy pigmentacyjne
Przebarwienia pozapalne
Przebarwienia miejscowe
Ostud
Plamy wątrobowe
Przebarwienia potrądzikowe

Laser Harmony ma wiele zastosowań. Na szczególną uwagę zasługuje zabieg Dye-VL z platformy Harmony XL Pro. Likwidacja przebarwień za jego pomocą bazuje na długości światła dobrze pochłanianego przez melaninę. Podgrzanie komórek zawierających barwnik prowadzi do ich termicznego zniszczenia. Bezpośrednio po zabiegu zmiana barwnikowa ciemnieje, a następnie ulega stopniowemu wchłonięciu i zanikowi. Metoda ta daje świetne efekty w leczeniu piegów, plam czy przebarwień powstałych w wyniku interakcji niektórych leków i słońca.

Przed zabiegiem:

Do zabiegu pacjentów kwalifikuje lekarz. Ocenia on przebarwienia i znamiona barwnikowe oraz liczbę, średnicę, kolor i głębokość zmian naczyniowych, bierze pod uwagę indywidualną wrażliwość i reakcję skóry. Osobom zakwalifikowanym do zabiegu w pierwszej fazie zabiegu wykonuje się tzw. kliniczną próbę laserową w celu optymalnego dobrania takiej wartość energii i czasu trwania impulsu, aby uzyskać jak najlepszy efekt, przy max. bezpieczeństwie i komforcie. (np. za niska energia nie zamknie naczyń lub nie usunie przebarwień, a zbyt duża oparzy naskórek i wywoła ból). Od decyzji lekarza zależy ostateczne ustawienie parametrów naświetlania.

Schemat kuracji to 4-6 zabiegów co 3-6 tygodni (ustalenia indywidualne)

Potrzebujesz więcej informacji zadzwoń:

42 30 70 474