Laserowe usuwanie rozstępów

Technologia iPIXEL to najnowocześniejszy system laserowy do usuwania rozstępów. Jej skuteczność opiera się na rewolucyjnych metodach, które pozwalają uzyskać znacznie lepsze efekty w o wiele krótszym czasie, aniżeli było to możliwe w przypadku starszych strategii. W przeciwieństwie do laserów nieablacyjnych iPIXEL działa wybiórczo, nie likwidując całej górnej warstwy skóry, lecz tworząc na jej powierzchni mikrouszkodzenia w postaci zespołu punktów (pixeli).

Promień lasera dociera do komórek skóry, niszcząc zdegenerowane włókna kolagenowe i elastynowe budujące rozstępy, jednocześnie stymulując komórki skóry do odbudowy włókien prawidłowych. Pozostawiona pomiędzy pixelami nienaruszona tkanka, czyli zdrowe komórki, znacząco przyspieszają odbudowę kolagenu i gojenie poddanego terapii obszaru, które w efekcie prowadzi do gwałtownego złuszczenia i całkowitej przebudowy skóry. Zastąpienie starych włókien zdrowymi skutkuje znaczącą poprawą wyglądu skóry i zmniejszeniem lub nawet całkowitą redukcją nieestetycznych pręg. Zastosowanie mocy wyższej, niż w przypadku laserów nieablacyjnych pozwala na wykonanie zabiegu w czasie krótszym o połowę, przy jednoczesnym znacznym zmniejszeniu ryzyka oparzeń.

Laserowe usuwanie rozstępów jest szczególnie polecane w celu likwidacji rozstępów po ciąży lub powstałych w wyniku gwałtownych zmian wagi, szybkiego wzrostu czy wahań hormonalnych. Zabieg wykazuje wyższą skuteczność w przypadku świeżych pęknięć skóry, charakteryzujących się czerwonym lub różowym kolorem, które to mogą zostać całkowicie zredukowane w przebiegu terapii. Z kolei dawne o porcelanowym kolorze są mniej podatne na zabieg.

Zalecenia przed zabiegiem:

• skóra powinna być wolna od wszelkich substancji (umyta, bez kremu),

• 4 tyg. przed zabiegiem należy bezwzględnie unikać promieniowania UV (Słońce, solarium),

• nie stosować samoopalacza na 14 dni przed zabiegiem,

• nie stosować substancji rozrzedzających krew (antykoagulantów, alkoholu, aspiryny),

• należy pić dużo wody.

Zalecenia po zabiegu:

• przez 4 tyg. po zabiegu należy bezwzględnie unikać promieniowania UV (Słońce, solarium),

• na skórę poddaną zabiegowi należy stosować filtry UV, SPF 30 lub 50+, należy unikać ekstremalnych temperatur, takich jak sauna, wiatr czy mróz,

• przez 2 tygodnie po zabiegu zakazane jest stosowanie kosmetyków złuszczających

Potrzebujesz więcej informacji zadzwoń:

42 30 70 474