Laserowa terapia mięska cewkowego

Laserowa terapia mięska cewkowego – objawy oraz leczenie

Zauważyłaś niepokojące zgrubienie na tylnej części cewki moczowej? Mimo menopauzy lub poza cyklem miesiączkowym pojawia się krwawienie? A może odczuwasz nieprzyjemny ból podczas stosunku i w trakcie oddawanie moczu? Guzek, który się pojawił to prawdopodobnie mięsko cewkowe – zmiana łagodna, ale bardzo utrudniająca codzienne funkcjonowanie. Nie bagatelizuj problemu i skonsultuj się z naszym doświadczonym lekarzem urologiem. Tę dolegliwość można leczyć, między innymi poprzez zastosowanie laserowej terapii mięska cewkowego.

Mięsko cewkowe – przyczyny powstania

To najczęściej występujący guz łagodny, wyrastający z tylnej części dolnego końca cewki moczowej. Jak pokazują badania, bezpośredni wpływ na jego powstawanie mają:

  • niedobory estrogenu, które dotykają przede wszystkim kobiety po menopauzie, ale także młodsze, cierpiące na zaburzenia hormonalne,
  • przebyte stany zapalne gruczołów przycewkowych,
  • przewlekły stan zapalny powodujący obrzmienie i wynicowanie śluzówki zapalnie zmienionego odcinka cewki moczowej.

Co to jest mięsko cewkowe?

Mięsko cewkowe, ze względu na obfite unaczynienie, ma postać żywo czerwonego guzka wrażliwego na najmniejszy nawet dotyk – stąd tendencja do krwawień. Zazwyczaj jest to zmiana niewielka od 0,5 cm, ale czasem może osiągnąć nawet kilka centymetrów, prowadząc do trudności w oddawaniu moczu. Mięsko cewkowe, choć zdarza się to rzadko, może ulec zezłośliwieniu. Jeśli zauważysz nienaturalne obrzmienie w okolicach cewki moczowej, w trosce o swoje zdrowie, nie bagatelizuj objawów. Skonsultuj się z naszym wykwalifikowanym lekarzem urologiem, który oceni, czy zmianę można leczyć farmakologicznie poprzez podanie leków zawierających estrogen, czy też lepiej zastosować laserową terapię mięska cewkowego. W zaciszu gabinetu lekarskiego rozwieje Twoje obawy i wysłucha, jakie są Twoje potrzeby i oczekiwania. Ze szczegółami opowie także, jak wyglądają przygotowania do zabiegu, jego przebieg i późniejsza rekonwalescencja.
Mięsko cewkowe to wstydliwe schorzenie. Wiele kobiet unika wizyty u lekarza, w nadziei, że guzek sam się wchłonie. Te które zdecydowały się na leczenie z zastosowaniem laserowej terapii mięska cewkowego, opowiadają, jak bardzo zmieniła się ich codzienność. Jeśli więc to schorzenie dotknęło również Ciebie, pokonaj wstyd i zadbaj o swoje zdrowie.

Laserowa terapia mięska cewkowego – co powinnaś wiedzieć o zabiegu

Laserowe leczenie mięska cewkowego nie wymaga specjalnego przygotowania. Lekarz szczegółowo poinformuje Cię podczas wizyty, jakie badania krwi należy wykonać przed zabiegiem.
Zabieg odbywa się w pozycji ginekologicznej w znieczuleniu miejscowym. Trwa około 60 minut i zaraz po nim będziesz mogła wrócić do domu.
Już w trakcie, w zależności od wielkości usuwanego fragmentu, lekarz może zdecydować o konieczności założenia cewnika Folleya lub rozłożenia zabiegu na trzy etapy.
Pacjentki często pytają nas, jak długo potrwa rekonwalescencja. W związku z tym, że zabieg przeprowadzany jest w miejscu wilgotnym i narażonym na otarcia, trzeba się przygotować, że do pełnego wyleczenia upłynie do 3 tygodni.
W Multiclinic działamy zgodnie z naszym motto „Więcej dla zdrowia”, stawiamy na nowoczesną medycynę i najnowsze technologie. Laserowa terapia mięska cewkowego wykonywana jest laserem CO2 o mocy 60W włoskiej firmy DEKA, przeznaczonym do wycinania, usuwania i odparowywania wierzchniej warstwy tkanek miękkich. Urządzenie wyposażone jest w głowicę do działań na skórze oraz nóż laserowy. Zabieg wykonuje lekarz urolog przeszkolony w zakresie laserowej terapii mięska cewkowego. Dzięki temu możesz czuć się bezpiecznie. Naszym pacjentkom zapewniamy komfortowe i dyskretne warunki. Wiemy, jak ważne jest dla Ciebie poczucie intymności, ale też empatia i zrozumienie.

Pojawienie się mięska cewkowego u wielu kobiet wywołuje wstyd i zażenowanie, podobnie jak inne schorzenia w okolicach intymnych. W nadziei, że dolegliwości same ustąpią, nie decydujemy się na skorzystanie z pomocy lekarza. A czasem, jak w przypadku tego wstydliwego problemu, wystarczy 60 minut, by na nowo cieszyć się pełnym zdrowiem na lata.

 

 

Polecamy również te zabiegi:

Potrzebujesz więcej informacji zadzwoń:

42 30 70 474