Ginekolog-Położnik

dr n. med Aleksandra Brucka-Kaczor

specjalista położnictwa, specjalista ginekolog

Jest ginekologiem-położnikiem z dziesięcioletnim stażem pracy. Zajmuje się opieką nad kobietami ciężarnymi oraz zagadnieniami z zakresu naprotechnologii- leczenia niepłodności, genetyki klinicznej, profilaktyki nowotworów narządu rodnego. Jest również w trakcie specjalizacji z genetyki klinicznej. Posiada jedyny certyfikat uprawniający do wykonywania badań prenatalnych Fetal Medicine Foundation. Oprócz klasycznej ginekologii zajmuje się ginekologią estetyczną, z zakresu której nieustannie poszerza swoją wiedzę na licznych szkoleniach i kursach.

Znajomość języków obcych: język angielski, francuski
 
Leczone choroby: wszystkie schorzenia ginekologiczne, zaburzenia miesiączkowania, nieprawidłowości owulacji, infekcje, leczenie niepłodności, prowadzenie ciąży fizjologicznej i powikłanej, laserowe leczenie nietrzymania moczu, rewitalizacja pochwy i sromu, usuwanie kłykcin.
 

Dni i godziny przyjęć:

pon. - pt.
grafik zmienny

dr n. med Robert Bartkowiak

specjalista położnictwa, specjalista ginekolog

W 1993 roku ukończył studia na I Wydziale Akademii Medycznej w Warszawie, następnie rozpoczął staż podyplomowy w I Klinice Położnictwa i Ginekologii Akademii Medycznej. Doktor w 2004 roku odbył szkolenie w zakresie diagnostyki prenatalnej w King’s College w Londynie. Jest autorem wielu prac naukowych oraz publikacji w piśmiennictwie specjalistycznym. Posiada jedyny certyfikat uprawniający do wykonywania badań prenatalnych Fetal Medicine Foundation. Specjalizuje się w wykonywaniu laserowych zabiegów z zakresu ginekologii estetycznej Jest szkoleniowcem i trenerem - prowadzi w tym zakresie kursy i szkolenia dla lekarzy. Wykonuje chirurgiczne zabiegi ginekologiczne.

Znajomość języków obcych: język angielski
 
Leczone choroby: Niepłodność, nietrzymanie moczu, menopauza, choroby genetyczne, grzybica, choroby przenoszone drogą płciową, mięśniaki macicy
 
Konsultacje ginekologiczne i położnicze
 
Konsultacje przed zabiegami operacyjnymi tj.:
 • laparoskopowe całkowite wycięcie macicy (wraz z szyjką macicy)
 • laparoskopowa nadpochwowa amputacja macicy (z zachowaniem szyjki macicy)
 • laparoskopowe wyłuszczenie mięśniaków macicy
 • laparoskopowe wyłuszczenie torbieli jajnika
 • laparoskopowe usunięcie jajowodów zmienionych przez wodniaki lub ciążę pozamaciczną
 • laparoskopia diagnostyczna ze sprawdzeniem drożności jajowodów oraz oceną anatomii macicy i przydatków (stosowana u pacjentek leczonych z powodu niepłodności
 • histeroskopia małoinwazyjna
 • histeroskopia operacyjna
   
  USG

  Dni i godziny przyjęć:

  wt.
  18:00-20:00

  dr n. med. Maria Magdalena Dresler

  specjalista położnictwa, specjalista ginekolog

  Jest specjalistą ginekologii i położnictwa, obroniła z wyróżnieniem pracę doktorską otrzymując stopień doktora nauk medycznych. Ukończyła z wyróżnieniem międzynarodowe, specjalistyczne szkolenie z Medycyny Prewencyjnej i Przeciwstarzeniowej. Dzięki temu udziela konsultacji w zakresie medycyny prewencyjnej i przeciwstarzeniowej, ustala indywidualne programy profilaktyczne i lecznicze, które pomagają spowolnić nieubłagalny dla ciała czas i jednocześnie utrzymać atrakcyjny i młodzieńczy wygląd. Na co dzień pracuje w I Klinice Ginekologii Operacyjnej i Onkologicznej Szpitala im. Madurowicza w Łodzi. Jest również autorem i współautorem wielu publikacji naukowych. Oprócz klasycznej ginekologii zajmuje się również ginekologią operacyjną i onkologiczną, zachowawczymi i operacyjnymi metodami leczenia nietrzymania moczu oraz zaburzeniami statyki narządu rodnego, jak również ginekologią plastyczną i estetyczną. Prowadzi kompleksową opiekę nad pacjentkami ciężarnymi – zarówno w ciąży fizjologicznej, jak i ciąży zagrożonej. Na bieżąco poszerza swoją wiedzę z zakresu ginekologii plastycznej, uroginekologii oraz medycyny przeciwstarzeniowej i prewencyjnej. Posiada certyfikaty potwierdzające umiejętności pracy z laserem. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Menopauzy, Polskiego Towarzystwa Ginekologii oraz Polskiego Towarzystwa Medycyny Prewencyjnej i Przeciwstarzeniowej (Anti-Aging).

  Znajomość języków obcych: język angielski, francuski
   
  Leczone choroby: schorzenia ginekologiczne, zaburzenia miesiączkowania, zespół policystycznych jajników, nieprawidłowe krwawienia z dróg rodnych, mięśniaki macicy, infekcje, grzybice, nieprawidłowości owulacji, niepłodność, menopauza, nietrzymanie moczu oraz zaburzenia statyki narządu rodnego, laserowa rewitalizacjia pochwy i sromu, usuwanie kłykcin.
   
  Wykonuje:
  • Konsultacje ginekologiczne i położnicze
  • Konsultacje z zakresu medycyny prewencyjnej i przeciwstarzeniowej
  • Zabiegi laserowe z zakresu ginekologii estetycznej
  • USG ginekologiczne
  • USG wczesnej ciąży
  • Konsultacje ws antykoncepcji
  • Konsultacje przed ginekologicznymi operacjami brzusznymi oraz laparoskopowymi
  • Prowadzenie ciąży
  • Biopsja endometrium
  • Leczenie endometriozy, łagodnych i złośliwych schorzeń ginekologicznych w tym mięśniaków macicy, guzów jajnika, nowotworów narządów płciowych, kłykcin kończystych

  Dni i godziny przyjęć:

  pt.
  16:30-20:00

  dr Ewelina Mielczarek

  specjalista położnictwa, specjalista ginekolog

  Pracuje w Oddziale Położnictwa i Ginekologii Centrum Medycznego im. Rydygiera w Łodzi. Specjalista położnictwa i ginekologii. Zajmuje się także ginekologią estetyczną; posiada certyfikat potwierdzający możliwość pracy z laserem Monalisa Touch.

  Znajomość języków obcych: język angielski
   
  Leczone choroby: wszystkie schorzenia ginekologiczne , zaburzenia miesiączkowania, nieprawidłowości owulacji, infekcje, leczenie niepłodności, prowadzenie ciąży fizjologicznej i powikłanej.
   
  Wykonuje:

  Dni i godziny przyjęć:

  pon.
  16:00-19:00
  śr.
  16:00-19:00

  dr Roland Wilk

  specjalista położnictwa, specjalista ginekolog

  Pracuje w Oddziale Położnictwa i Ginekologii Centrum Medycznego im. Rydygiera w Łodzi. Specjalista położnictwa i ginekologii. Posiada certyfikat Londyńskiej Fundacji Medycyny Płodowej (FMF) uprawniający do wykonywania badań prenatalnych.

  Znajomość języków obcych: język angielski
   
  Leczone choroby: wszystkie schorzenia ginekologiczne, zaburzenia miesiączkowania, nieprawidłowości owulacji, infekcje, leczenie niepłodności, prowadzenie ciąży fizjologicznej i powikłanej
   
  Wykonuje:

  Dni i godziny przyjęć:

  cz.
  16:00-20:00

  dr Anna Zubrzycka

  specjalista położnictwa, specjalista ginekolog

  Absolwentka Wydziału Lekarskiego w Łodzi. W 2016 roku uzyskała tytuł specjalisty z zakresu położnictwa i ginekologii. Jest członkiem wielu towarzystw ginekologicznych- m. in. Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego, European Society od Human Reproduction and Embrology. Jest autorką i współautorką licznych publikacji z zakresu endometiozy. Uczestniczyła w szkoleniach z zakresu niepłodności w Polsce i za granicą. Zajmuje się także ginekologią estetyczną; posiada certyfikat potwierdzający możliwość pracy z laserem Monalisa Touch.

  Znajomość języków obcych: język angielski, niemiecki
   
  Leczone choroby: wszystkie schorzenia ginekologiczne, zaburzenia miesiączkowania, nieprawidłowości owulacji, infekcje, leczenie niepłodności, prowadzenie ciąży fizjologicznej i powikłanej, laserowe leczenie nietrzymania moczu, rewitalizacja pochwy i sromu, usuwanie kłykcin
   
  Wykonuje:

  Dni i godziny przyjęć:

  śr.
  17:00-20:00
  sb.
  10:00-13:00

  dr Anna Stepowicz

  w trakcie specjalizacji z położnictwa i ginekologii

  Obecnie pracuję jako lekarz rezydent Położnictwa i Ginekologii w Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi w Klinice Perinatologii i Ginekologii (blok porodowy i patologia ciąży) oraz Klinice Ginekologii Operacyjnej i Ginekologii Onkologicznej. Dyżuruję także w bloku porodowym Szpitala PRO- FAMILIA w Łodzi oraz w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Zgierzu. Miejsca w których odbywam praktyki to Chojeńskie Centrum Ortopedyczno-Rehabilitacyjne PRIMUS MEDICUS- ul. Kosynierów Gdyńskich 18; NEOMEDICAL- ul. Niezapominajki 15; Łódź oraz Centrum Medyczne Multiclinic- ul. Kilińskiego 185, Łódź Jestem absolwentką Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, który ukończyłam z wyróżnieniem w 2011r. Ponadto studiowałam na Uniwersytecie w Antwerpii- w ramach programu Erasmus, oraz uczestniczyłam w licznych stażach zagranicznych podnoszących moje kwalifikacje zawodowe z zakresu położnictwa i ginekologii (m.in. w Holandii, Irlandii, Szkocji).

  Znajomość języków obcych: język angielski
  Leczone choroby: wszystkie schorzenia ginekologiczne , zaburzenia miesiączkowania, nieprawidłowości owulacji, infekcje, leczenie niepłodności, prowadzenie ciąży fizjologicznej.
  Wykonuje:
  • zabiegi laserowe
  • konsultacje ginekologiczne i położnicze
  • USG ginekologiczne
  • USG ciąży
  • pobieranie materiału do badań ginekologicznych tj. cytologia, wymazy
  • konsultacje ws antykoncepcji

  Dni i godziny przyjęć:

  pon.
  15:40-20:00
  cz.
  15:40-20:00

  dr Janas Łukasz

  w trakcie specjalizacji z ginekologii i położnictwa

  Absolwent Wydziału Wojskowo- Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Jest rezydentem położnictwa i ginekologii w Klinice Ginekologii Operacyjnej i Ginekologii Onkologicznej Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi. Posiada certyfikat Polskiego Towarzystwa Kolposkopii i Patofizjologii Szyjki Macicy.

  Znajomość języków obcych: język angielski, język niemiecki
   
  Leczone choroby: choroby ginekologiczne, patologia ciąży, niepłodność, zapalenie pochwy, zaburzenia miesiączkowania, nietrzymanie moczu, wypadania macicy i pochwy, endometrioza, zaburzenie seksualne
   
  Wykonuje:
  • konsultacja ginekologiczne i położnicze,
  • prowadzenie ciąży,
  • USG ginekologiczne,
  • USG ciąży do 10 tygodnia,
  • pobieranie materiału do badań ginekologicznych tj. cytologia, wymazy.

  Dni i godziny przyjęć:

  cz.
  11:00-15:00

  dr Jakub Kaźmierczak

  w trakcie specjalizacji z ginekologii i położnictwa

  Znajomość języków obcych: język angielski
   
  Leczone choroby: choroby ginekologiczne, patologia ciąży, niepłodność, zapalenie pochwy, zaburzenia miesiączkowania, nietrzymanie moczu, wypadania macicy i pochwy, endometrioza, zaburzenie seksualne
   
  Wykonuje:
  • konsultacja ginekologiczne i położnicze,
  • prowadzenie ciąży,
  • USG ginekologiczne,
  • USG ciąży do 10 tygodnia,
  • pobieranie materiału do badań ginekologicznych tj. cytologia, wymazy

  Dni i godziny przyjęć:

  sb.
  10:00-13:00

  dr Kinga Zimna

  w trakcie specjalizacji z położnictwa i ginekologii

  Absolwentka Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Jest rezydentem położnictwa i ginekologii w Oddziale Ginekologiczno - Położniczym Centrum Medycznego im. dr L. Rydygiera w Łodzi. Pracowała również w Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi.

  Znajomość języków obcych: język angielski
   
  Leczone choroby: choroby ginekologiczne, patologia ciąży, niepłodność, zapalenie pochwy, zaburzenia miesiączkowania, nietrzymanie moczu, wypadania macicy i pochwy, endometrioza, zaburzenie seksualne
  Wykonuje:
  • konsultacje ginekologiczne i położnicze
  • prowadzenie ciąży
  • USG ginekologiczne
  • USG ciąży
  • konsultacje ws antykoncepcji
  • pobieranie materiału do badań ginekologicznych tj. cytologia, wymazy

  Dni i godziny przyjęć:

  pt.
  9:00-12:00

  Ginekologia to dziedzina medycyny zajmująca się profilaktyką, ale także diagnozowaniem i leczeniem chorób kobiecych. Jest ściśle powiązana z położnictwem – opieką nad kobietami w ciąży i zdrowiem płodu.

  Nasz zespół

  W Multiclinic Centrum Medyczne możemy pochwalić się doskonałą kadrą ginekologów – położników.  Wszyscy nasi lekarze wykonują badania usg narządu rodnego i ciąży.
  Wszyscy posiadają certyfikaty Polskiego Towarzystwa Ultrasonograficznego w zakresie badań USG, np. płodu, piersi i narządu rodnego, a wielu posiada także certyfikat Londyńskiej Fundacji Medycyny Płodowej (FMF) uprawniający do wykonywania badań prenatalnych.  Lekarze nieustannie poszerzają swoją wiedzę na licznych szkoleniach i kursach. Są członkami międzynarodowych stowarzyszeń i organizacji medycznych. Nasi lekarze wykonują również zabiegi laserowe z zakresu ginekologii estetycznej, tj. rewitalizacja pochwy, laserowe leczenie nietrzymania moczu, rewitalizacja warg sromowych czy labioplastyka. Więcej szczegółów znajduje się w zakładce ginekologia estetyczna. Na wyposażeniu gabinetu mamy laser Monalisa Touch, używany przez najlepsze kliniki w Polsce, dlatego możemy oferować naszym pacjentkom zabiegi ginekologii estetycznej, wykonywane na najbardziej renomowanym sprzęcie na rynku.

  Badania przeprowadzane są przy użyciu najnowocześniejszego sprzętu renomowanych światowych producentów:

  • Ultrasonograf Voluson E8 Expert
  • Ultrasonograf Voluson 730 PRO
  • Ultrasonograf Vivid S5

  Opisy naszych urządzeń są w zakładce nowoczesne technologie.

  Najczęstsze powody schorzeń kobiecych

  • zaburzenia pracy układu rozrodczego,
  • zaburzenia pracy układu hormonalnego,
  • łagodne zmiany nowotworowe tj. polipy, mięśniaki
  • zakażenia bakteryjne
  • zakażenie wirusowe np. wirusem brodawczaka HPV
  • zakażenia grzybami chorobotwórczymi
  • zaniedbania w profilaktyce – brak regularnych badań i wizyt lekarskich.

  Wskazania do konsultacji

  • zaburzenia miesiączkowania – nieregularne miesiączki, zbyt obfite lub skąpe,
  • bolesne miesiączki,
  • bóle w brzucha niewiadomego pochodzenia,
  • niewidomego pochodzenia wzdęcia powłok brzusznych
  • bóle jajników
  • stany zapalne narządów rodnych,
  • nieprzyjemna wydzielina z pochwy, świąd, pieczenie zewnętrznych i wewnętrznych narządów rodnych,
  • nagła zmiana wyglądu piersi np. rumień, zmiana wyglądu sutka, wydzielina z sutka,
   wyczuwalny guz w piersi lub w okolicach pachy,
  • zmiana temperatury jednej piersi
  • ból w trakcie stosunku,
  • ciąża,
  • menopauza,
  • potrzeba antykoncepcji,
  • profilaktyka.

  Każda kobieta przynajmniej raz w roku powinna odbyć wizytę u lekarza ginekologa. Równie często należy wykonywać cytologię. Wskazane jest również wykonanie usg narządu rodnego i usg piersi.

  Zakres świadczeń

  Porady ginekologiczne i ginekologiczno-położnicze

  • Diagnostyka ultrasonograficzna
  • USG narządu rodnego
  • USG ginekologiczne przez powłoki brzuszne
  • USG piersi
  • USG monitoring cyklu

  Antykoncepcja

  • Wkładki antykoncepcyjne
  • Implanty podskórne antykoncepcyjne
  • Szczepienia pHPV

  Diagnostyka ultrasonograficzna w ciąży

  • USG ciąży
  • USG ciąży – przepływy – doppler
  • USG genetyczne
  • USG połówkowe
  • USG ciąży 4D HD Light

  Badania laboratoryjne

  • Cytologia tradycyjna – na szkiełku
  • Cytologia LBC – tzw. cytologia płynna
  • Wymazy bateryjne (bakterie tlenowe i beztlenowe)
  • Wymazy w kierunku grzybów

  Badania genetyczne – badania w kierunku zakażenia wirusami onkogennymi, chlamydią, mycoplasma

  Badania prenatalne – test Pappa, białko B-HCG