Co zrobić by odebrać bezpłatny zabieg Ergolift dla klientów Multi Clinic?

Bezpłatny zabieg Ergolift dla klientów Multi Clinic!

 

Dla naszych pacjentów, którzy skorzystali jednorazowo z usług o wartości min. 250 zł oferujemy bon na bezpłatny zabieg Ergolift na twarz o wartości aż 140 zł.
Cennik Endermologia.

Doceniamy ludzi, którzy dbają o swoje zdrowie!

Jeżeli macie już taki bon,  pamiętajcie, że ważny jest on tylko przez 30 dni od daty otrzymania.

Nie czekajcie! Prędko taka oferta się nie powtórzy.

Zabiegi endermologii LPG umawiajcie telefonicznie 📲+42 30 70 474 lub 📲on-line REJESTRACJA

Odwiedźcie nasz profil na instagramie IG i facebooku FB  tam zamieszczamy najnowsze zdjęcia i filmiki o LPG Alliance!

 

Pierwsza wizyta u ginekologa.

Pierwsza wizyta u ginekologa - sprawdź jak się przygotować

Pierwsza wizyta u specjalisty ginekologii i położnictwa może być dla młodych dziewcząt i kobiet stresująca. Poniżej podpowiadamy, jak przygotować się na pierwsze spotkanie z ginekologiem.

Stres i strach przed wizytą, niejednokrotnie powoduje odwlekanie w czasie lub rezygnację. Wygrywa wtedy konsultowanie się z dr google i wizyty na forach internetowych. Nie jest to najlepsza droga.

Moje pacjentki, które do mnie trafiają na swoją wizytę ginekologiczną, zazwyczaj są bardzo, ale to bardzo zestresowane mówi dr Ewelina Mielczarek  - specjalistka położnictwa i ginekologii z Multi Clinic. Boją się bólu, wstydzą się rozebrać, krępuje je fakt, że obca osoba będzie dotykać i oglądać ich miejsce intymne. Dla mnie, jako lekarza są to obawy zrozumiałe i bardzo je szanuję. Radzę podzielić się z lekarzem swoimi obawami. Powiedzieć o swoich odczuciach, żeby mógł on jeszcze delikatniej przeprowadzić badanie i dokładniej wyjaśnić ważne kwestie. Na szczęście, po wizycie bardzo często słyszę, że „strach miał” wielkie oczy i badanie nie było ani bolesne, ani niekomfortowe, mówi dr Mielczarek.

Kiedy udać się na pierwszą wizytę?

Przyjmuje się, że pierwsza wizyta, niezależnie od stanu zdrowia pacjentki powinna odbyć się po wystąpieniu pierwszej miesiączki i koniecznie przed planowanym rozpoczęciem współżycia.

Koniecznie wizyta  musi się odbyć wtedy, gdy zaistnieją problemy zdrowotne.

Co powinno skłonić dziewczynę / dziewczynkę do pilnej wizyty:

 • bolesne i obfite krwawienia menstruacyjne,
 • ból w okolicach podbrzusza,
 • nieregularne miesiączki lub ich zatrzymanie,
 • krwawienie między miesiączkami,
 • problemy ze skórą twarzy;
 • brak postępów i oznak pokwitania do 16 roku życia;
 • brak lub nadmierne owłosienie łonowe;
 • obfita, zielonkawa lub ciemna wydzielina z pochwy
 • świąd okolic intymnych
 • wszystkie inne objawy budzące niepokój.

Przygotowanie do wizyty

 Na początek musisz wybrać lekarza, do którego chcesz udać się na wizytę. Zwłaszcza jeżeli jest to pierwsza wizyta, dobrze jest udać się do kogoś, kto nam się spodobał w internecie, kogoś poleconego przez zaufaną osobę.

Jak zrobić rozeznanie?

Sprawdź naszych ginekologów na stronie – listę najdziesz tutaj, poczytaj opinie w internecie np. na serwisie znanylekarz.pl, rankinglekarzy.pl.

Jeżeli chcesz o coś zapytać zadzwoń do rejestracji – tam nasze przemiłe Panie recepcjonistki odpowiedzą na wszystkie pytania, podpowiedzą.

Po dokonaniu przeglądu – wybierz tego lekarza, który zdobył Twoją sympatię i po prostu umów się na konsultację. Umówić się możesz dzwoniąc do naszej rejestracji 42 30 70 474 lub online na stronie online.multiclinic.pl

Jeżeli jesteś niepełnoletnia, wizytę możesz umówić samodzielnie, ale na konsultacje musisz przyjść z opiekunem.

W dniu konsultacji.

Na wizytę weź ze sobą wyniki ostatnich badań, np. krwi, dowód osobisty lub inny dokument tożsamości. Przygotuj sobie pytania, na które chcesz by lekarz odpowiedział. Możesz nawet spisać je na kartce – żeby żadnego nie zapomnieć. W recepcji kliniki będziesz poproszona o wypełnienie oświadczenia pacjenta, dlatego zgłoś się troszkę wcześniej, by mieć na to czas.

W gabinecie.

Po wejściu do gabinetu uprzedź lekarza, że to twoja pierwsza wizyta. To ważna informacja również dla lekarza. Będzie wiedziała, że się stresujesz i poświęci  ci jeszcze więcej uwagi. Standardowo lekarz najpierw zapyta o twój ogólny stan zdrowia, zapyta od kiedy miesiączkujesz i kiedy wypadała ostatnia miesiączka, co ile dni pojawia się menstruacja. Może zapytać o choroby, które przebyłaś i o choroby w twojej najbliższej rodzinie. Zapyta również czy rozpoczęłaś już współżycie.

Przygotowanie do badania.

Przed badaniem lekarz poprosi Cię o przygotowanie się w kabinie higieny. Kabina higieny to taka mała łazienka w gabinecie ginekologicznym. Będziesz miała tam dostępne chusteczki higieniczne, płyn do higieny intymnej, bidet, toaletę – wszystko by przygotować się do badania, czuć się czysto i komfortowo. By zapewnić większy komfort w czasie badania, przygotowaliśmy dla jednorazowe spódniczki i kapcie. Gdy niepokojącym problemem jest nieodpowiedni zapach lub wydzielina z pochwy, musi być ją widać, by odpowiednio lekarz mógł ją ocenić, dlatego nie wykonuj irygacji przed badaniem.

Dla ginekologa nie ma znaczenia czy jesteś wydepilowana czy  nie.  Zachowaj wygląd jaki tobie na co dzień odpowiada.

Na fotelu.

Badanie odbywa się na specjalnym fotelu. W Multi Clinic wszystkie fotele są bardzo wygodne, nowoczesne, z regulowaną wysokością i pochyleniem. Najpierw wchodzisz na mały stopień i siadasz na brzegu fotela. Następnie kładziesz wygodnie plecy na oparciu. Potem za pomocą pilota lekarz dostosowuje wysokość siedzenia do własnych potrzeb, włącza lampkę i przeprowadza badanie. Jeśli kobieta rozpoczęła już współżycie, lekarz bada przezpochwowo wielkość oraz poprawne ułożenie macicy i jajników. Wykorzystuje metodę palpacyjną, a także wziernik, którym delikatne rozszerza pochwę. Wziernik jest jednorazowy, wykonany z tworzywa sztucznego. To taki przedmiot przypominający dziób ptaka, który się rozchyla. Rozszerzenie ścian pochwy pomaga lekarzowi zobaczyć twoją budowę.

Pobranie cytologii.

Dość często podczas wizyt zdarza się, że pobierany jest z niej wymaz do badań cytologicznych. Cytologia pobierana jest za pomocą specjalnej szczoteczki, kształcie wachlarza z czubkiem. Szczoteczka jest miękka i dopasowuje się do kształtu pochwy i szyjki macicy. Pobieranie cytologii nie boli, ale może po nim dojść do chwilowego krwawienia. Podczas badania lekarz używa jednorazowych rękawic, które zdejmie zaraz po badaniu.

Badanie USG.

Jeżeli jest taka konieczność następnie wykonywane jest USG ginekologiczne. W każdym gabinecie ginekologicznym w Multi Clinic dostępny jest nowoczesny aparat USG. Za pomocą sondy dopochwowej badana jest budowa narządu rodnego. Sonda ubrana jest w jednorazowa osłonkę, a na jej czubku złożony jest depozyt żelu wodnego do USG. Jeżeli kobieta jest dziewicą, badanie USG dokonuje przez powłoki brzuszne, a ginekologiczne przez odbyt.

Badanie piersi.

Na sam koniec następuje jeszcze badanie piersi i … koniec. Ginekolog opowiada o wynikach badań i przekazuje zalecenia oraz ewentualnie receptę lub skierowanie na specjalistyczne badania.

Regularne badania to gwarancja zachowania zdrowia i zduszenia wielu groźnych chorób w zarodku. Dlatego jeżeli sama jesteś już w tym wieku, że powinnaś iść do ginekologa na pierwszą wizytę, nie bój się. Po prostu to zrób. Nie warto zwlekać, czekać i denerwować się o swoje zdrowie, radzi dr Ewelina Mielczarek.

 

 

Punkt pobrań w Multi Clinic

W miesiącu sierpniu punkt pobrań będzie czynny w poniedziałki, środy i piątki w godzinach od 8:00 do 10:00. Za utrudnienia przepraszamy.

Wizytę możecie umówić online 💻
http://bit.ly/multicliniconline

 

 

Sprawdź, jak odpowiednio przygotować się do ciąży.

Jak przygotować się do ciąży?

Przygotowania do ciąży według większości specjalistów należy zacząć nawet na pół roku przed planowanym poczęciem dziecka. Okres ten pomaga wykryć niebezpieczne choroby, do tego organizm przyszłej mamy usunie pozostałości leków, które nie są wskazane dla płodu. Sprawdź dokładnie, co zrobić, aby przygotowania były odpowiednie. O fachową pomoc w przygotowani artykułu poprosiliśmy dr n. med. Marię Dreslerlekarza specjalistę położnictwa i ginekologii, która prowadzi wiele ciąż naszych pacjentek w Centrum Medyczne Multi Clinic i ma bardzo duże doświadczenie w tym zakresie.

Przede wszystkim: miej czas dla siebie!

Planowanie ciąży to nie tylko specjalistyczne badania, mówi dr Maria Dresler. To także czas, kiedy warto zadbać o siebie. Przydatna okazuje się aktywność fizyczna, która pomoże Ci podczas porodu. Podobno porównywalny jest on do maratonu, dlatego też należy zadbać o swoje zdrowie. Nie wolno zapominać o kolejnym ważnym czynniku jakim jest unormowanie wagi ciała, do czego przyczynia się odpowiednio zbilansowana dieta. Dodaj do swoich posiłków odpowiednią ilość warzyw i owoców (tak, żeby dostarczyć sobie dużą ilość witamin). Jedz produkty szczególnie bogate w kwas foliowy oraz wapń. Pamiętaj też, aby unikać kofeiny oraz alkoholu. Przede wszystkim miej czas na relaks, będzie to sprzyjać samopoczuciu, a wszystkie te elementy wpłyną na płodność przyszłej mamy, radzi dr Maria Dresler.

Przygotuj się do ciąży - Zbadaj się!

Przed ciążą warto wykonać dwa rodzaje badań. Pierwsze z nich to typowe badania laboratoryjne. Drugie z nich łączą się z wizytami u specjalistów tj. ginekolog czy endokrynolog. Ponadto w czasie ciąży, jak i podczas przygotowań nie wolno zapominać o wizycie u dentysty. Wszystko po to, aby ochronić zęby przed osłabieniem z powodu utraty wapnia na rzecz płodu oraz wyleczyć próchnicę.

Badania laboratoryjne wykonywane z krwi m.in.:

 • Morfologia (podstawowe badanie pozwalające wykryć m.in. anemię czy sprawdzić układ odpornościowy,
 • Tyreotropina (TSH) trzeciej generacji (niedobór grozi gorszym rozwojem mózgu dziecka, nadmiar zaś zagraża układowi sercowo-naczyniowemu),
 • Badanie ogólne moczu, pozwalające ocenić pracę nerek czy obecność zakażenia układu moczowego,
 • Poziom glukozy na czczo.
 • Toksoplazmoza,
 • Cytomegalia
 • Rubella (różyczka)

Druga grupa badań zawieera:

Szczepienia i suplementy - jakie przygotują Cię do ciąży?

Na kilka miesięcy przed ciążą można się zaszczepić. Do najczęściej zalecanych szczepień należą szczepienia przeciw:

 • różyczce,
 • WZW typ B,
 • ospie,
 • śwince,
 • odrze

Zaleca się wcześniejszą suplementację:

 • kwasem foliowym,
 • jodem,
 • witaminą D3 w okresie zimowym,
 • kwasem DHA.

Koniecznie należy wyleczyć zęby. Próchnica może być groźna dla rozwijającego się płodu.

Swoim pacjentkom tłumaczę , że przygotowania do ciąży to nic trudnego i nie ma się czego obawiać - mówi dr Maria Dresler. Z jednej strony należy zadbać o stan własnego zdrowia, mającego bezpośredni wpływ na dziecko, z drugiej o dobre samopoczucie psychiczne i warunki do relaksu. Ciąża może być wspaniałym okresem w życiu. Warto o to zadbać zawczasu.

Oczywiście przygotowanie do ciąży powinniśmy przeprowadzać pod kierunkiem doświadczonego ginekologa - położnika. Łódź jest miastem, w którym bez przeszkód wykonamy je w sprawdzonych miejscach. W Multi Clinic mamy dostępna kompleksową ofertę dla kobiet planujących ciążę i będących w ciąży. Są to:

oraz co najważniejsze zespół doświadczonych lekarzy ginekologów i innych specjalności. Jeśli masz jeszcze jakieś pytania odnośnie tego jak przygotować się do ciąży zapraszamy do umówienia wizyty:

 

 

dlaczego iść do ginekologa

Dlaczego warto wykonywać badania ginekologiczne?

Kiedy ostatni raz byłaś u ginekologa? To pytanie powinna zadać sobie każda kobieta. Wszystkie Panie powinny raz do roku zgłaszać się na kontrolne badania ginekologiczne. Profilaktyka w ginekologii ma na celu wczesne wykrywanie zmian nowotworowych i innych chorób i zmian anatomicznych, zakażeń bakteryjnych, zarażeń  grzybicznych itd. Od zawsze wiadomo, lepiej zapobiegać rozwojowi choroby niż ją leczyć. Wiadomo również, że wcześnie wykryty problem można szybciej i skuteczniej zlikwidować.

Ginekolog - po co go odwiedzać?

Nowotwór szyjki macicy - Cichy zabójca

Każdego roku na świecie około pół miliona kobiet dowiaduje się, że choruje na raka szyjki macicy.
W ciągu pierwszych 5 lat od postawienia diagnozy połowa z nich umiera. Rak szyjki macicy nazywany jest cichym zabójcą kobiet, co wynika z faktu, że nowotwór ten bardzo długo nie daje żadnych objawów. Kobiety niestety często lekceważą konieczność przeprowadzania regularnych badań kontrolnych lub zwyczajnie boją się iść do lekarza w obawie przed ewentualną diagnozą. Pamiętajmy jednak, że rozpoznanie choroby w pierwszym, bezobjawowym stadium daje szansę na pełne wyleczenie.

Cytologia - najważniejsze badanie dla kobiety

Cytologia umożliwia szybkie wykrycie zmian przedrakowych i raka w bardzo wczesnym stadium. Badanie polega na pobraniu z szyjki macicy materiału do badania mikroskopowego. Program profilaktyki raka szyjki macicy zaleca, aby wykonywać cytologię raz na 3 lata. Ale naprawdę dobrym zwyczajem jest wykonanie jej 1 raz do roku, razem z badaniem ginekologicznym, USG ginekologicznym i badaniem piersi, radzi dr. n med Aleksandra Brucka-Kaczor, pracująca w Multi Clinic, specjalistka położnictwa i ginekologii, będąca również w trakcie specjalizacji z genetyki. W naszej klinice istnieje możliwość wykonania cytologii płynnej - LBC, która jest znacznie dokładniejsza od tradycyjnej wersji. Cytologia LBC charakteryzuje się większą czułością i swoistością od cytologii tradycyjnej, dlatego jeżeli ktoś ma możliwość wykonania tego badania, to jest ono proponowane.

USG transwaginalne, niezwykle precyzyjne i dokładne

Innym, równie ważnym badaniem w profilaktyce ginekologicznej jest USG przezpochwowe. Badanie ultrasonograficzne wykonywane przez pochwę pozwala na uzyskanie pełnego obrazu wewnętrznych narządów rodnych kobiety i wykrycie wielu nieprawidłowości, ewentualnych schorzeń. USG powinno być wykonywane nie rzadziej niż co rok lub częściej w przypadku, gdy pojawią się jakiekolwiek objawy świadczące o zaburzeniu w pracy narządów rodnych. O komentarz poprosiliśmy dr Ewelinę Mielczarek – specjalistę położnictwa i ginekologii z Multi Clinic. ”Swoim pacjentkom zalecam wykonywanie regularnych badań USG, ponieważ jest to najlepszy sposób na wykrycie nieprawidłowości w obrębie narządu rodnego kobiety, w tym tych najgroźniejszych – nowotworowych”.

Pamiętajmy o badaniu piersi

Profilaktyka w przypadku chorób gruczołu piersiowego obejmuje samokontrolę i badania (obrazowe ultrasonografię i mammografię). Każda dorosła kobieta powinna raz w miesiącu oglądać i badać swoje piersi. Każda zaobserwowana zmiana taka jak zgrubienie, czy nierówność pod skórą, wysypka, zmiana koloru skóry, wciągnięcie brodawki, wysięk jest sygnałem ostrzegawczym i wymaga pilnej konsultacji z lekarzem ginekologiem. Ultrasonografia piersi powinna być wykonywana raz do roku przed 40 rokiem życia. Na mammografię powinny zgłaszać się wszystkie kobiety po 50 roku życia oraz te, które są genetycznie obciążone ryzykiem nowotworu piersi. Profilaktyczne badanie mammograficzne powinno być wykonywane co 2 lata u kobiet między 50, a 69 rokiem życia.

Regularnie wykonywane badań profilaktycznych takie jak, cytologia oraz USG piersi pozwalają zwiększają szanse wczesnego wykrycia chorób nowotworowych w ich wczesnym stadium. Terapia hamuje dalszy rozwój choroby, ale przede wszystkim umożliwia całkowite wyleczenie. Propagujmy zatem badania profilaktyczne wśród swoich koleżanek. Zaplanuj dzień z mamą, siostrą, czy przyjaciółką, w trakcie którego znajdą się nie tylko kawa i kino, ale także wizyta na badaniach kontrolnych u ginekologa, mówi dr Roland Wilkspecjalista położnictwa i ginekologii w Multi Clinic.

 

 

 

Nowi specjaliści w Multi Clinic Centrum Medyczne

Od nowego roku poszerzyliśmy zespół naszych lekarzy o endokrynologa, diabetologa, kardiologa i ginekologa.

Miło nam powitać nowych lekarzy!

🔹GINEKOLOG - Prof. dr hab. n. med. Witold Malinowski
🔹ENDOKRYNOLOG - dr n. med. Edyta Zawalska, dr n. med. Maria Wieloch-Torzecka
🔹UROLOG - dr Andrzej Bartosik
🔹NEUROLOG - dr Kinga Matusiak-Smura
🔹INTERNISTA/ DIABETOLOG/ KARDIOLOG - dr Michał Barański
🔹RADIOLOG - dr Paulina Werner

Zapraszamy do kontaktu z naszą rejestracją lub rezerwacji wizyt za pośrednictwem naszego on-line.

 

 

Nowy on-line

Drogi Pacjencie, uruchomiliśmy nowy, ulepszony system on-line w Multi Clinic Centrum Medyczne. Teraz możesz umówić się na konsultację lekarską, badanie USG w 2 minuty. Możesz skorzystać z komputera lub telefonu komórkowego. Nowy on-line pozwala na rezerwowanie wizyt również bez rejestrowania się w naszym systemie. Zapraszamy do skorzystania z tej wygodnej opcji.

Nowa strona Internetowa

Drogi Pacjencie, zapraszamy do korzystania z naszej nowej strony Internetowej. Stworzyliśmy również zupełnie nowe logo dla Multi Clinic Centrum Medyczne. W ramach Grupy Multi Clinic powstała również nowa marka "No Age Clinic Medycyna Laserowa i Estetyczna" (zajrzyj na: www.noageclinic.pl). Na naszej nowej stronie pojawiły się nowe usługi. Zapraszamy również do korzystania z naszego nowego ONLINE. Umówienie wizyty zajmie Ci tylko 2 minuty.

Dziękujemy, że skorzystałeś z naszych usług. Wszystkie wprowadzone rozwiązania powstały z myślą o tym, aby ułatwić Ci komunikację z Mutli Clinic Centrum Medyczne.

 

 

Formularz kontaktowy

Wyrażam zgodę na przesyłanie niezamówionych informacji handlowych przez Multiclinic Sp. z o.o. na podany adres email lub w postaci sms**

* Pole wymagane
** Wypełniając formularz zgadzam się na przetwarzanie podanych danych osobowych przez Multiclinic Sp. z o.o. z siedzibą ul. Kilińskiego 185, 90-348 Łódź oraz przyjmuję do wiadomości, że Multiclinic Sp. z o.o. jest Administratorem podanych bądź uzyskanych danych osobowych. Dane zebrane przez Multiclinic Sp. z o.o. będą przetwarzane w celu kontaktu, informowania o nowych produktach i promocjach oraz archiwalno – statystycznym. Mam prawo wglądu do treści swoich danych osobowych i ich poprawiania, zgodnie z obowiązującymi przepisami.
Podanie danych jest dobrowolne.

Privacy Preference Center