dr n. med.  Edyta Zawalska

Edyta Zawalska endokrynolog Łódź

Endokrynolog Łódź

Specjalista endokrynolog, specjalista chorób wewnętrznych

Absolwent wydziału lekarskiego na Łódzkim Uniwersytecie Medycznym.

Wykonuje:

  • konsultacje endokrynologiczne

Leczone choroby:

Choroby przysadki, tarczycy, przytarczyc, nadnerczy, nadciśnienia tętniczego o podłożu endokrynnym, zaburzeń miesiączkowania, stanów związanych z nadmiernym owłosieniem i/lub nadmiarem hormonów męskich u kobiet, a także osteoporozy i cukrzycy

Dni i godziny przyjęć:

wt. 12:30-14:45

(raz w miesiącu)

Umów wizytę:

dr n. med.  Maria Wieloch - Torzecka

Maria Wieloch - Torzecka endokrynolog Łódź

Specjalista endokrynolog, specjalista chirurg

Jest absolwentką Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Łodzi. Posiada specjalizację z chirurgii ogólnej i z endokrynologii. Wiedzę i umiejętności w zakresie chirurgii ogólnej zdobyła pracując w oddziale chirurgii ogólnej w szpitalu MSWiA oraz im.K Jonschera w Łodzi. W trakcie rezydentury z chirurgii ogólnej obroniła z wyróżnieniem pracę doktorską pt.: „Ocena stężeń wybranych czynników późnego etapu angiogenezy u chorych z rakiem jelita grubego”. Pracuje w Oddziale Chirurgii Ogólnej Centrum Medycznego ABiS w Głownie. Doświadczenie w dziedzinie endokrynologii zdobyła pracując w Oddziale Medycyny Nuklearnej i Endokrynologii Onkologicznej w Zgierzu. W trakcie specjalizacji odbyła staże w Klinice Endokrynologii i Chorób Metabolicznych CZMP w Łodzi. W swojej pracy zawodowej zajmuje się głównie kompleksowym leczeniem chorób tarczycy. Osobiście prowadzę pełną diagnostykę – wykonuję badania ultrasonograficzne oraz biopsję tarczycy. Prowadzi leczenie zachowawcze chorób tarczycy oraz w razie konieczności kwalifikuje i przygotowuje pacjentów do leczenia operacyjnego. Operacje tarczycy wykonuje w prywatnym szpitalu w Głownie (szpital posiada kontrakt z NFZ na zabiegi operacyjne).

Wykonuje:

  • konsultacje endokrynologiczne
  • badanie USG tarczycy
  • biopsję tarczycy pod kontrolą USG

Leczone choroby:

Kompleksowe leczenie chorób tarczycy obejmujące pełną diagnostykę (badanie USG, biopsja),  leczenie zachowawcze chorób tarczycy, kwalifikacja i przygotowanie pacjentów do leczenia operacyjnego.

Dni i godziny przyjęć:

wt. 16:00-18:00

Umów wizytę: