Ginekologia i położnictwo

Ginekologia i położnictwo to jedna z najważniejszych dziedzin naszej działalności. W Multiclinic wszystkim kobietom zapewniamy kompleksową opiekę ginekologiczną, a przyszłym mamom opiekę położniczą. Mamy także udział w dbaniu o zdrowie nienarodzonych jeszcze maluszków, wykonując dla nich diagnostykę prenatalną – tzw. badania prenatalne.

Dlaczego trzeba się badać ginekologicznie?

Jak pokazują statystyki, nowotwory złośliwe są drugą najczęstszą przyczyną zgonów w Polsce. Polki najczęściej chorują na raka piersi 23%, często diagnozuje się także nowotwór trzonu macicy 7,3%, jajnika 4,7%, szyjki macicy 3,7%. Jeśli chodzi o liczbę zgonów, aż 13,9% kobiet umiera na raka piersi, 6,2% jajnika, 4% szyjki macicy i 3% trzonu macicy. Dane są nieubłagane, a z każdą dekadą odnotowuje się wzrost liczby zgonów z powodu chorób nowotworowych. Polki wciąż zapominają o profilaktyce. A przecież regularne badanie piersi, cytologia czy USG transwaginalne nie wymagają zbyt wiele czasu. Czy nie warto go wygospodarować i regularnie odwiedzać ginekologa? Zwłaszcza, że profilaktyka jest kluczową sprawą we wczesnym wykrywaniu najgroźniejszych chorób – nowotworów, ale też tych, które nie są tak groźne, nieleczone jednak mogą mieć poważne, nieodwracalne konsekwencje – np. stany zapalne dróg rodnych mogą skutkować nawet niepłodnością.

Badania ginekologiczne – bez względu na wiek bądź pod stałą kontrolą ginekologa

Ciągle słychać głosy nakłaniające Polki do profilaktyki, która ma ogromne znaczenie szczególnie w przebiegu chorób nowotworowych, ale nie tylko. Nie zapominajmy o stanach zapalnych, nadżerkach, grzybicach czy zarażeniach pierwotniakami – je też należy wcześnie wykrywać i leczyć, by uniknąć ich poważnych skutków.

Pamiętaj:
Przynajmniej raz do roku każda kobieta powinna wykonać:

1. USG transwaginalne lub przez powłoki jamy brzusznejbadanie ginekologiczne sprawdzające poprawność budowy narządu rodnego kobiety, wykrywające polipy, mięśniaki czy nowotwory. USG przezpochwowe ma także ogromne znaczenie w leczeniu niepłodności, pozwala bowiem na monitoring owulacji, zwany też monitoringiem cyklu.
2. Cytologia – badanie ginekologiczne, które wykrywa nie tylko stany zapalne, ale także zmiany nowotworowe. Pamiętajmy, że rak szyjki macicy rozwija się bezobjawowo nawet przez kilka lat. Warto więc zainwestować w jedno z dwóch badań ginekologicznych – cytologię tradycyjną lub cytologię LBC (tzw. płynną) i cieszyć długim życiem.
3. USG piersi – badanie, które pozwoli ocenić tkanki sutka pod kątem obecności zmian ogniskowych, szerokość przewodów mlekowych (ich zawartość oraz grubość), ale także doły pachowe, gdzie umieszczone są węzły chłonne (tu najczęściej pojawiają się zmiany przerzutowe u pacjentek chorujących na nowotwór piersi).

Antykoncepcja – dobierz ją dokładnie do swoich potrzeb

Pigułka antykoncepcyjna, czyli doustna antykoncepcja hormonalna, nie jest jedynym rozwiązaniem, jeśli chcesz się skutecznie zabezpieczyć przed ciążą. Nasi ginekolodzy mają dla Ciebie także inne propozycje. Masz do wyboru wkładkę domaciczną, potocznie zwaną spiralą antykoncepcyjną lub wkładką antykoncepcyjną. Nowoczesne wkładki są dedykowane nie tylko dla kobiet po porodach, ale także tych młodych, które jeszcze nie rodziły. Pacjentkom ceniącym wygodę oraz brak miesiączek możemy zaoferować antykoncepcyjny implant podskórny. Czy słyszałaś o tej innowacyjnej metodzie? Jeśli nie, szczegółowe informacje przekaże Ci w zaciszu gabinetu lekarskiego jeden z naszych ginekologów.

Ciąża – bardzo ważny czas w życiu kobiety. Zadbaj o zdrowie swoje i swojego maluszka

Ciąża to wyjątkowy czas dla każdej kobiety. W napięciu oczekujemy na wszelkie nowiny dotyczące dziecka i jego zdrowia. Większość naszych pacjentek pytanych o preferowaną płeć dziecka odpowiada, że to nie ma znaczenia. Ważne jest, aby dziecko było zdrowe. To pokazuje, że ciąża to nie tylko okres radości i nadziei, ale także obaw o to, czy wszystko jest w porządku. W Multiclinic mamy świadomość, jak ważny to okres w Twoim życiu i dokładamy wszelkich starań, abyś czuła się u nas komfortowo i bezpiecznie. To ważne, abyś miała dostęp do zaangażowanych lekarzy ginekologów-położników, oddanych pacjentkom, prawdziwych profesjonalistów w swoim fachu, ale również do zaawansowanej, nowoczesnej diagnostyki laboratoryjnej oraz technologii medycznych.

W swojej ofercie mamy:

  • USG ciąży (wykonywane od pierwszych tygodnia ciąży do samego porodu),
  • USG ciąży – przepływy – doppler (badanie przepływu krwi i jej prędkości w naczyniach dziecka i matki),
  • USG genetyczne (ocena budowy anatomicznej płodu oraz kalkulacja ryzyka wystąpienia wad genetycznych),
  • USG połówkowe (szczegółowa ocena anatomii dziecka),
  • ale także coraz bardziej popularne USG 4D HD Light (dzięki niemu możesz oglądać, jak porusza się Twoje dziecko, co robi w danej chwili).

Jesteśmy dumni, ponieważ możemy pochwalić się ultranowoczesnym aparatem USG Voluson E8, który jest urządzeniem stosowanym w najlepszych klinikach i szpitalach w Polsce, a spektrum jego działania jest tak szerokie, że pozwala diagnozować bardzo szczegółowo różne, nawet trudne przypadki.

W Multiclinic zadba o Ciebie sztab doskonale wyszkolonych i doświadczonych ginekologów-położników, którzy posiadają certyfikaty wydane przez FMC, uprawniające do wykonywania badań USG – genetycznych płodu oraz Polskiego Towarzystwa Ultrasonograficznego w zakresie badań płodu, piersi i narządu rodnego. Przygotują Cię do bezpiecznego porodu i pojawienia się w rodzinie oczekiwanego dziecka.

Co jeszcze możemy dla ciebie zrobić? Multiclinic – więcej dla zdrowia

Spektrum naszej oferty jest bardzo szerokie. W Multiclinic wykonasz badania genetyczne w kierunku chlamydii, wirusa brodawczaka HPV, wirusów onkogennych, Vaginozy, ale także biocenozę pochwy, wymazy w kierunku bakterii tlenowych i beztlenowych, a także grzybów i badanie GBS. Wykonujemy badania KTG oraz USG monitoring cyklu.

Zdrowie intymne kobiet to dla wielu z nich wciąż bardzo osobisty i wstydliwy temat. Mając to na uwadze stworzyliśmy wyjątkowe miejsce. U nas możesz liczyć na dyskrecję i całkowite zrozumienie oraz nowoczesne podejście do tematu zdrowia i ginekologii. W odpowiedzi na Twoje potrzeby i oczekiwania zbudowaliśmy zespół wyjątkowych ginekologów i położników – specjalistów z ogromnym doświadczeniem i wielką empatią. Zainwestowaliśmy także w najlepszy i najbardziej ceniony na świecie sprzęt medyczny, bo Multiclinic to nowoczesna medycyna. Dajemy Ci pewność, że lekarze czerpią wiedzę z najnowszych osiągnięć medycyny, wyniki przeprowadzonych badań są wiarygodne i że masz dostęp do nowoczesnych procedur medycznych, z których możesz wybrać te najlepsze dla siebie. Bo po prostu Twoje zdrowie jest najważniejsze! A dbanie o siebie jest obowiązkiem również wobec rodziny i bliskich. Jak powiedział filozof Arthur Schopenhauer: „Dziewięć dziesiątych naszego szczęścia polega na zdrowiu”, można dodać – także szczęścia najbliższych.

 

 

Źródło:
Krajowy rejestr nowotworów, <http://onkologia.org.pl/nowotwory-zlosliwe-ogolem-2/>, [dostęp: 20.08.2017]